Zimní aktivity

Hlavní zimní aktivitou je nově otevřený skiareál Plešivec, obsahující propojenou soustavu několika sjezdových tratí, tři zcela nové, čtyřsedačkové lanovky, lyžařský vlek a samozřejmě kvalitní restaurační a sociální zázemí. Areál poskytuje sjezdové terény v širokém rozsahu náročnosti a to od úrovně modré až po „plešivecký Hannenkam“ černou sjezdovku, více na www.skiarealplesivec.com.

Sjezdové lyžování je možné provozovat také ve tři kilometry vzdáleném Perninku, kde je několik kratších sjezdovek s lyžařskými vleky, nebo, ve velmi oblíbeném lyžařském areálu v Potůčkách: www.skipot.cz kam dojedete automobilem za 15 minut. Ze vzdálenějších středisek je k dispozici skiareál Klínovec a také skiareál Oberwiesenthal v SRN.

Pro běžecké lyžování můžete využít systém lyžařských běžeckých tratí v délce několika desítek kilometrů s nástupem přímo v Abertamech. Informace o jejich upravování a sjízdnosti naleznete na www.gis.kr-karlovarsky.cz/KLM/new/. Profil krušnohorské krajiny v okolí Abertam je pro běžecké lyžování ideální, náhorní plošina s mírnými stoupáními a sjezdy činí z této aktivity velmi příjemný prožitek, a to jak pro zdatné sportovce, tak i pro amatérské turisty.

Velmi krásné běžkařské terény jsou také v sousední SRN, jak v Oberwiesenthalu: http:// www.oberwiesenthal.de/winter/aktiv-im-schnee/langlauf/ , tak v Johanngeorgenstadtu, zejména hřebenová cesta: www.kammloipe.de, přičemž obě tato střediska jsou z Abertam vzdálena necelých 20 km.